DVA SVETY – Zuzana Schmidt

Za účasti čínskeho veľvyslanca na Slovensku Sun Lijie otvorili Dva svety Zuzany Schmidt Na vernisáži výstavy DVA SVETY v reštaurácii SAJADO v Eurovea Gallerii v Bratislave 10.10.2022 predstavila svoju tvorbu výtvarníčka Zuzana Schmidt.

Po úspešnej výstave v Prahe pokračuje v tvorivých úspechoch doma na Slovensku.Jej maliarsku tvorbu môžeme zaradiť do prúdu lyricko-abstraktnej nefiguratívnej maľby, v ktorej rezonuje odkaz informelu a expresionizmu. Autorkine obrazy vnímame ako reflexiu jej vnútorného pocitového sveta a okrem toho že maľuje, využíva umenie i v procese arteterapie.Zuzana Schmidtová tu zažiarila vo svojom „anjelskom outfite“.

V úvode prítomných privítali predstaviteľ Turuk & Art Collective Igor Turuk a riaditeľka Galérie Sajado Vlasta Antalová, ktorí spoločne podujatie zorganizovali.

Na otvorení výstavy sa zúčastnil aj čínsky veľvyslanec na Slovensku J.E. Sun Lijie Prítomní boli tiež významní hostia ako: poslanec Národnej rady SR Ladislav Kamenický, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja pre zdravotníctvo Juraj Štekláč, Zdenka Zaťovičová námestníčka primátora Bratislavy s manželom Martinom Zaťovičom starostom m.č. Dúbravka, šéf dramaturgička Trojky Judita Gembická, exministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná a ďalší.V hudobnej vložke vernisáže umeleckú atmosféru umocnila hrou na husliach virtuózna huslistka a primáška Barbora Botošová.Výstava potrvá do 04.11.2022.

Text : Ivan Štelmák
Foto by : Milina Strihovská

vytlačiť zdielať

Ďalšie novinky