Prvá výstava v roku 2018 slávnostne otvorená!

Program vernisáže výstavy Martina Šafárika a Pavla Potočka so sugestívnym názvom Okná našich duší otvoril moderátor Roman Juraško, ktorý privítal hostí. Po úvodných slovách pozval k sebe, jeho Eminenciu monsiňora Fratiška Rábeka, ktorý je z poverenia biskupov Slovenska aj predsedom Komisie pre vedu, vzdelanie a kultúru.

Monsiňor Rábek predniesol slávnostný príhovor, aby prenechal priestor Mgr. Emílii Bezákovej, členke predsedníctva organizácie Úsmev ako dar a  manažérke pre Sociálny program, Ing. Silvii Manduchovej, z Health Initiatives Association.

Potom sa moderátor poďakoval obom dámam za príhovor a pozval na pódium herca Jozefa Šimonoviča, ktorý predniesol báseň. Po chvíľke venovanej poézii sa slova ujala kurátorka výstavy Mária Horváthová, ku ktorej sa neskôr pripojil samotný výtvarník Martin Šafárik.

Mnohí čo Martina Šafárika poznajú lepšie, vedia aj to, že sa svojou kňazskou činnosťou zapája aj do mnohých charitatívnych projektov. Ani tentoraz tomu nebolo inak. Rozhodol sa, že časťou honoráru z predaných diel finančne podporí projekty organizácie Úsmev ako dar.

Oboch na pódiu vystriedal manažér výstavy Igor Turuk, ktorý rovnako povedal zopár slov o výstave, aby následne moderátor večera pozval na pódium speváčku Luciu Bílú.

Po jej vystúpení je manažér výstavy Igor Turuk odovzdal kyticu od floristu Róberta Bartolena.

Za nádherný priebeh večera by sa organizátori slávnostnej vernisáže chceli poďakovať partnerom galérie:

Guest, Exkluzív, Západoslovenská televízia, Gmitter Media, Liek, Zoznam sk, R B XT, Moderné Bývanie, Vega, Beauty and Women, VIP moderný životný štýl, Severka (Televízia severného Slovenska), Vinárstvo ILT, Zlatá Studňa, Liberté, Arthur, ELV Produkt a.s, Area Print, BANG and OLUFSEN, Hotel Radison Blu Carlton a Carlton Property.

foto: Petra Slušná

vytlačiť zdielať

Ďalšie novinky