Prvá výstava v roku 2019 slávnostne otvorená

NA PRVEJ TOHTOROČNEJ SLÁVNOSTNEJ VERNISÁŽI V CARLTON SAVOY ART GALLERY MOHLI NÁVŠTEVNÍCI SPOZNAŤ DVOCH POZORUHODNÝCH AUTOROV A ICH TVORBU. JEDNALO SA O ZNÁMU KONCEPTUÁLNU VÝTVARNÍČKU A SOCHÁRKU ANITU KONTREC, KTORÁ ŽIJE STRIEDAVO V ZÁHREBE A V KOLÍNE, PRIČOM ZAZNAMENALA MNOHÉ ÚSPECHY NA EURÓPSKEJ VÝTVARNEJ SCÉNE, A BRATISLAVSKÉHO UMELCA, REŠTAURÁTORA A SOCHÁRA GABRIELA STRASSNERA.

Úvod vernisáže patril hudobnému hosťovi, ktorým bola huslistka Andrea Tkáčová. Potom moderátorka večera Alexandra Pastorková privítala hostí a poďakovala sa partnerom galérie za podporu.


Následne v krátkosti predstavila oboch umelcov – Anitu Kontrec a Gabriela Strassnera, aby potom pozvala k sebe kurátorku výstavy Máriu Horváthovú, ktorá hostí zoznámila s tvorbou oboch autorov.

K slovu sa dostali aj obaja umelci a nakoniec aj manažér galérie Igor Turuk. Po slávnostných príhovoroch dostala priestor opäť Andrea Tkáčová, jej husle a niekoľko nádherných melódií.

Celý večer sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére, za ktorú ďakujeme nielen vzácnym hosťom, ale aj všetkým obchodným partnerom.

Mária Horváthová / Peter Fritz

 

vytlačiť zdielať

Ďalšie novinky