Ingrid Mária Gábor a Igi Brezo “METAMORFÓZY ČASU”

06.10.-14.01. 2022

S potešením Vás pozývame na výstavu METAMORFÓZY ČASU, na ktorej predstavia svoje obrazy Ingrid Mária Gábor a Igi Brezo. Výstavu realizujeme netradične v dvoch galériách a to v termíne 06.10.-27.11.2021 v T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery na Rožňavskej 30 a v termine 23.10.-14.01. 2022 v Reštaurácií Sajado, Eurovea Galleria na Pribinovej 8 v Bratislave. Pre umocnenie umeleckého zážitku odporúčame v rámci trvania výstavy navštíviť obe galérie.

foto by Milina Strihovská

Hodnotenie kurátora

Mária Horváthová

T.O.P. Autopremium Art Gallery sprístupňuje svoju jesennú výstavu Metamorfózy času, na ktorej predstavujú svoje diela dvaja bratislavskí maliari, Ingrid Mária Gábor a Igi Brezo. Obaja sú solitérmi na slovenskej výtvarnej scéne, pracujú prevažne v technike kombinovanej maľby a ich diela sú inšpirované najmä osobnými pocitmi, spomienkami a zážitkami, ako i prírodou a jej nekonečnými premenami. Necelé štyri desiatky obrazov, ktoré vznikli najmä v priebehu posledných dvoch rokov uvádzajú diváka do ríše fantázie, farebných akordov i kontrastov, do sveta plynulých línií, žiarivých plôch a tajomných tieňov. I keď tvorba oboch autorov je diagonálne odlišná, spája ich mnoho spoločných prvkov, predovšetkým inklinácia k abstrakcii, náznaky štrukturálnej maľby, či decentná farebná škála.

Ingrid Mária Gábor svoje rané diela maľovala technikou „fluid painting“, kde významnú rolu zohrával i moment náhody. Dne volí adresnejšiu ale i akčnejšiu techniku špachtľovej maľby, kde pracuje najmä so stierkou, vytvárajúc jemné štrukturálne a farebné plochy, ktoré sa vzájomne prelínajú v pôsobivej súhre abstraktných tvarov, evokujúcich pocit výnimočnosti a tajomna. Jej žiarivá paleta, kde dominuje najmä sýta červená a modré a žlté tóny má výrazný symbolický podtext, ktorého význam v niektorých dielach zdôrazňujú drobné detaily, evokujúce prepojenie na reálny svet.

Igi Brezo predstavil svoje diela na mnohých individuálnych výstavách doma i v zahraničí. Na tej dnešnej prináša kolekciu rozmerných obrazov, ktoré vo svojich štruktúrach, vo svojej tajomnej a tlmenej farebnosti i v náznakoch reálnych tvarov reflektujú širokú škálu námetov od pôvabu pávích krídel, cez podmorský svet a fragmenty kvetinových záhrad a zátiší, cez hudobné akordy a impresie na pomedzí sna a skutočnosti až po dravú silu vulkánov a divokú krásu neznámych svetadielov. V jeho obrazoch rezonuje dedičstvo európskej moderny, najmä abstraktný expresionizmus, akčná maľba i niektoré prvky informelu.

Partneri výstavy

vytlačiť zdielať

Predošlé výstavy

Tvar a priestor

26.06.-09.10.2024

Letný salón

25.06. - 31.08. 2024

Serene views

12.06. - 22.06.2024

NOSTALGIA

14.05.-15.06.2024