IVETA LEDERER “VEĽKÁ HRA”

7.9. - 21.10.2021.

Srdečne Vás pozývame na výstavu Ivety Lederer VEĽKÁ HRA v Reštaurácia SAJADO Eurovea Galleria Bratislava. Výstavu otvorila slávnostná vernisáž za účasti mnohých významných hostí. Večerom nás sprevádzal Peter Kočis a hudobným hosťom bol René Schleifer – herec a operný spevák, ktorý hudobnými vložkami spríjemňovali a umocňovali umeleckú atmosféru vernisáže. Prehliadka výstavy je možná denne do 21.októbra 2021, vstup voľný.

foto by Milina Strihovská

Hodnotenie kurátora

Maria Horvathová

veta Lederer sa narodila v Dunajskej Strede. V rokoch 1974 – 1980 študovala na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe.
Iveta Lederer žije v Bratislave a celé roky sa venuje módnemu dizajnu, textilným tapisériám i klasickej čipke často v kombinácii so sklom, monumentálnej tvorbe do architektúry a grafike a maľbe. Je zároveň expertkou na etiketu a kultúru odievania. V posledných rokoch sa sústreďuje najmä na osobité polohy umeleckej tvorby, v ktorých sa prelínajú maliarske a grafické techniky a výsledkom sú priam experimentálne diela, v ktorých autorka kombinuje koláže s digitálnou tlačou a následne ich premaľúva akrylovými farbami, maľuje a tlačí na kov, alebo náročnou technikou lentikulárnej tlače kreuje svoje priestorové 3D solitéry. Základom tejto nezvyčajnej techniky je mnohonásobne vrstvená maľba, ktorá prejde procesom digitálnej postprodukcie a výsledkom je obraz evokujúci pocit priestoru, hĺbky, ba dokonca pohybu. V náročnej technickej príprave spolupracuje autorka s Marekom Fragnerom a výsledkom sú živé a bezprostredné diela, ktoré evokujú pocit zamatovej hebkosti. Tvaroslovie týchto farebne žiarivých diel sa pohybuje od realizmu a impresie až po hranice abstrakcie. Dominantnou témou sú historické obdobia, veľkolepé chrámy, svet umenia a baletu, príroda a krehké motívy krídiel, pierok, koní.
Mária Horváthová, kurátorka

Partneri výstavy

vytlačiť zdielať

Predošlé výstavy

TRAJA

11.04. - 20.09. 2024

AFTER PARTY

11.04. - 13.09. 2024

S nádejou 7

20.03.-20.04.2024

SOCHA VČERA A DNES

20.02. - 16.03.2024