PRIATELIA II

06.12.-15.03.2024

S potešením Vás pozývame na výstavu “PRIATELIA II“, v T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery na Rožňavskej 30 v Bratislave. Kurátor výstavy je pani Mária Horváthová.
Výstava je prístupná do 15.03.2024 v pracovné dni od 8. do 18.hodiny. Vstup je voľný.

Hodnotenie kurátora

Mária Horváthová

Stáva sa už tradíciou, že záver roka v T.O.P. Auto Premium Art Gallery patrí spoločnej výstave umelcov, ktorých spája okrem výtvarnej vízie a túžby reflektovať svojou tvorbou čo najširšiu škálu podnetov okolitého sveta i kolegialita a priateľstvo, v mnohých prípadoch veľmi úzke. Práve táto skutočnosť osobnej zainteresovanosti a ľudského kontaktu rezonuje v predvianočnom čase najvýraznejšie a zažína v súčasnej dramatickej a pohnutej dobe záblesky pohody a nádeje. Sedemnásť prezentovaných autorov patrí medzi známe osobnosti našej výtvarnej scény. Mnohí z nich majú za sebou desiatky výstav doma i v zahraničí a početné ocenenia a všetci prinášajú kreatívne autorské koncepty a osobitú výtvarnú reč, volia rozmanité materiály a hľadajú adekvátnu mieru emócie i výrazu, ktorá by oslovila a motivovala diváka k odkrývaniu tajomných nuáns ich umeleckých výpovedí.
Dnešná príležitosť má však i vážnejší akcent, pretože je venovaná dvom autorom, ktorí už žiaľbohu nie sú medzi nami. Maliari Martin Iman a Alexej Vojtášek, obaja svojim osobitým spôsobom skvelí a výnimoční, náhle odišli a my v kontexte prezentovaných diel nostalgicky vnímame presvedčivosť, dynamiku i energiu utajenú v ich maľbách.
Jakub Bachorík, Vít Bojňanský, Igi Brezo, Juraj Čutek, Martin Dzurek, Marián Komáček, Milan Lukáč, Jaroslav Novák, Ondrej 4., Juraj Oravec, Danica Pauličková, Vladimír Sabler, Zuzana Schmidt, Martin Šafárik a Ján Ťapák predstavujú na tejto výstave svoje diela. Ich prejav je neobyčajne bohatý a siaha od realistických cez štylizované a poeticko-imaginatívne až po expresívno- dramatické a abstraktné polohy. Rovnako bohaté sú aj ich inšpiračné zdroje, ktoré sa často dotýkajú historických či literárnych tém, čerpajú z metamorfóz prírody a vesmíru, ale najmä tlmočia zložitý pocitový svet súčasného človeka, v ktorom sa prelínajú súkromné príbehy, ale i témy celospoločenského významu. Skutočnosť, že autori mali možnosť vlastného výberu diel, dáva tejto prehliadke punc autenticity, ale i bezprostrednej spontánnosti.

Partneri výstavy

vytlačiť zdielať

Predošlé výstavy

Serene views

12.06. - 22.06.2024

NOSTALGIA

14.05.-15.06.2024

Fantastic 5

15.5. - 8.6.2024

dvojité videnie

23.04. - 11.05.2024